Sinds begin dit jaar is de Arbocatalogus voor de VVT geheel vernieuwd. Het is een mooie overzichtelijke en vooral praktische catalogus geworden waar je veel tips en tools kunt vinden op de belangrijkste risicogebieden voor werk in de verpleeg- en thuiszorg. Deze nieuwe tools en richtlijnen en óók de nieuwe richtlijnen uit de Arbocatalogus voor de gehandicaptenzorg hebben we gebruikt voor een grondige update van al onze best practice Arbo RI&E tools. Hierdoor komt een hele set aan branche specifieke (fre)E-learning, online tools en websites beschikbaar waar je met je team mee aan de slag kan om de veiligheid te verbeteren.
In de nieuwe best practice mag het onderwerp Corona en infectierisico’s natuurlijk niet ontbreken. Zowel de laatste richtlijnen vanuit VGN voor het testen op Corona, als persoonlijke beschermingsmiddelen voor zorgmedewerkers hebben een plek in de aanbevolen content gekregen.
NB: De tools zijn universeel gemaakt voor de langdurige zorg, dus de vernieuwde RI&E is naast de VVT, ook van toepassing op de GZ en de GGZ.